مبدل کندانسور

Condenser

در مبدل های کندانسور همان طور که از نامش پیداست فرایند تقطیر سیال گاز به سیال مایع صورت میپذیرد .رایج است در مبدل های کندانسور گاز داغ در پوسته و سیال خنک کننده درون لوله ها جریان داشته باشد اما این یک الزام و یا استاندارد نیست بلکه طراح با در نظر گرفتن آیتم های متعددی از قبیل دمای سیالات تبادل کننده ، نوع مدیا و سیال تبادل کننده و ضریب رسوب و میزان خورندگی سیال ، افت فشار قابل تامین و …. این موضوع را انتخاب میکند .

مبدل کندانسور:

معمولا در صنایع نفت و گاز وپتروشیمی و همچنین صنایع تهویه مطبوع و تاسیساتی ، گاز داغ درون پوسته و و سیال خنک کننده درون لوله جریان دارد .
به همین دلیل محاسبات سیالاتی وعلوم انتقال حرارتی مربوط به مبدل های کندانسور به مراتب بسیار ساده تر از محاسبات اواپراتور هاست . جریان گاز داغ در حالت فوق داغ وارد کندانسور میشود و پس از اندکی سرد شدن وارد مرحله اشباع می شود و پس از عبور از سطح لوله های مسی تغییر فاز میدهد به سیال مایع تبدیل میشود و در بهترین حالت با اختلافی بسیار اندک با دمای سیال خنک کننده هم دما میشود .اگر محاسبات ابعادی مبدل ها صحیح باشد بعد از این مرحله مایع مادون سرد به وجود خواهد آمد .

طراحی صحیح و اصولی مبدل کندانسور:

مقدار و دمای مایع مادون سرد ، افت فشار سایل خنک کننده ، اختلاف دمای ورودی و خروجی سیال خنک کننده عواملی هستند که میباید به درستی طراحی و کنترل شوند .چرا سیال خنک کننده از طرف دیگر با برج خنک یا cooling tower در ارتباط و تبادل حرارتی است و گاز داغ نیز داخل پروسه دیگری در حال تبادل پیوسته دمایی است که تغییر در هر یک از اجزای دما و فشار متعاقبا تغییراتی در چگالی و خواص ترمودینامکی سیال به وجود می آورد که باعث به هم خوردن تعادل سیکل خواهد شد .
از این رو طراحی صحیح و اصولی مبدل کندانسور بسیار حایز اهمیت است .

افزایش بازدهی…

بازدهی مبدل های حرارتی و اصولا تمامی فرایند های انتقال حرارتی به سه عامل وابستگی مستقیم دارد :
● اختلاف دمای بین دو سیال
● ضریب انتقال حرارت متریال
● سطح تبادل حرارتی
که با افزایش هر یک از سه آیتم فوق به تنهایی و یا در کنار هم ظرفیت حرارتی افزایش می یابد .از این رو جهت افزایش بازدهی نیز محققان بر روی این سه آیتم تمرکز کرده اند و روش های متداولی برای بالا بردن رادندمان به وجود آورده اند .

Contact

شرکت آسا مبدل کاسپین جهت کندانسور های خود از لوله شیار دار با فرمت های متنوعی استفاده مینماید:

لوله¬ های کندانسور آبی، معمولاً از جنس مس و از نوع CLF مخفف عبارت Condensing Low Fouling می باشند. لوله هایی که به منظور افزایش سطح تبادل حرارت از بیرون به صورت فین دار و جهت کاهش میزان رسوب گذاری آب، از داخل به صورت شیاردار ساخته می شوند.

طراحی صحیح تعداد شیار و نوع لوله و شبیه سازی نوع لوله برای نرم افزار های طراحی بسیار حایز اهمیت است .

به طوریکه در صورت انتخاب غیر صحیح و یا شبیه سازی غیر اصولی نوع لوله برای نرم افزار های طراحی ، نتیج به دست آمده کاملا متفاوت خواهد بود .

در شرکت امکا این قابلیت وجود دارد که از انواع مدل های رایج و وموجود لوله های در کشور برای تولید مبدل کندانسور استفاده شود

شرکت آسا مبدل کاسپین برای رسیدن به این منظور با استفاده از تجهیزات و ماشین الات پیشرفته قابلیت ایجاد انواع شیار را در کارخانه خود بر روی لوله مسی دارا میباشد .
در صنعت تهویه مطبوع و عمدتا چیلر ها و سردخانه ها از لوله مسی 4/3 اینچ با ضخامت 1.24و1.43 میلیمتر استفاده میشود .
ضخامت لوله مسی در کندانسور ها بسیار حایز اهمیت است که به دلیل شرایط رسوب پذیری در تماس با آب نرخ دوام و طول عمر مبدل را تعیین میکند .