نرم افزار

نیاز به طراحی دقیق محاسباتی، تئوریک و آکادمیک مبدل های حرارتی باعث شده است مراجع، کدها، استانداردها و حتی نظریه های ریاضی وار متفاوتی جهت طراحی و ساخت مبدل های حرارتی به وجود آید. که جهت اطلاعات بیشتر میتوانید آخرین مقالات علمی و دست آوردهای مختلف متخصصان جهانی را در بخش دانلود مطالعه و استفاده نمایید.

وجود جریان دو فازی، سیال آغشته به روغن و به کاری گیری مبردهای چند جزیی درون لوله ها و عدم وجود روشی واحد جهت محاسبات باعث شده طراحی مبدل های پوسته و لوله ای مختص سیستم های تهویه مطبوع، بدون اغراق به یکی از تخصصی ترین و دانش بنیان ترین بخش های این حوزه تبدیل شود.

همچنین وجود کمپرسور تبریدی و اهمیت بازگشت روغن، اهمیت افت فشار وسرعت جریان، همگی موید این موضوع هستند که طراحی و ساخت مبدل های پوسته و لوله مختص سیستم های تهویه مطبوع بخشی کاملا تخصصی، مجزا و متفاوت از طراحی عمومی مبدل های حرارتی مایع – گاز میباشد.

از همین رو نرم افزار های تجاری و کد نویسی های متنوعی برای محاسبات مبدل های پوسته و لوله موجود و در اختیار شرکت آسا مبدل کاسپین قراردارد.

در صورتی که طراحی مبدل حرارتی به عهده شرکت آسا مبدل کاسپین باشد

… طراحی ظرفیتی بر اساس استاندارد 550/590-2015 ARI انجام خواهد شد و همچنین در صورت تغییر در شرایط ورودی بر اساس درخواست مشتری به صورت خاص امکان پذیر خواهد بود

** طراحی ساخت مبدل های پوسته لوله در شرکت آمکا تماما بر اساس استاندارد TEMA ویرایش نهم انجام خواهد شد مگر در شرایطی که درخواست خریدار مغایر استاندارد باشد و یا در قرارداد پیش فاکتور مشخصات خاصی از قبیل نقشه و یا کد قید شده باشد. 

طراحی ظرفیتی و محاسباتی مبدل های حرارتی با نرم افزار های:

** طراحی ظرفیتی و محاسباتی مبدل های حرارتی با نرم افزار های دارای تاییدیه EUROVENT انجام میشود که نام برخی از آنها در زیر آمده است:

  • IMST
  • UNILAB SHELL
  • WEILAND
  • ASPEN B JACK
  • HTRI 
  • ASPEN EDR

استاندارد VIII Section ASME

تست هیدرواستاتیکی بر اساس استاندارد VIII Section ASME بر اساس نوع مبرد تا 1.5 برابر فشار کاری مبدل در مدت زمان 30 دقیقه انجام میشود.

برای مبدل اواپراتور تست پوسته در PSI250

و برای کندانسور بسته به نوع گاز از 300 تا 900 PSI متغیر خواهد بود

لوله های مسی به کار رفته در کندانسور ها با قطر 3/4 اینچ به صورت شیار دار در با استاندارد و FPI مختلف و وابسته به درخواست مشتری وبراساس مشخصات طراحی از 1 تا 1.43 میلیمتر ضخامت خواهند داشت . 

لوله های مسی اواپراتور در قطر های 7و 9.52و 12 و 15.87 میلیمتر به صورت ساده و شیار دار بسته به درخواست مشتری وبراساس مشخصات طراحی از ضخامت 0.63 تا 1.24 میلیمتر متغییر خواهد بود

 

نوع شیار لوله های اواپراتور و کندانسور از مدل های GEWA K ,GEWA KS,GEWA B با FPI مختلف و همچنین انواع CUPPRO FIN بر اساس نیاز طراحی و خواسته مشتری متغیر خواهد بود.

نوع پوسته مورد استفاده بر اساس درخواست و شرایط طراحی استنلس استیل مانیسمان یا جنس کربن استیل درزدار میباشد بر اساس نوع مبرد و فشار و خورندگی سیال ثانویه ضخامت پوسته مشخص میشود به طوریکه از حداقل ضخامت 5 میلیمتر کمتر نخواهد بود.

کلیه فلنچ های مورد استفاده از نوع #RF و CLASS 150 و یا 16 PNمیباشد .استفاده از کلاس های بالاتر بر اساس شرایط طراحی و یا خواسته مشتری متغیر خواهد بود. 

 

کلیه مبدل های ساخته شده در شرکت آمکا نسبت به خرابی و یا عیوب ناشی از کیفیت ساخت 24 ماه گارانتی خواهد داشت . استانداردها و الزامات طراحی و ساخت در مبدل های حرارتی الزاما محدود به کدهای فوق الذکر نخواهد بود و شرایط مختلف دیگری به عنوان مرزها و ورودی های طراحی لحاظ خواهد شد

مواد و متریال مصرفی:

شرکت آمکا با بهره گیری از استانداردهای روز و تخصصی مربوط به ساخت و طراحی مبدل های حرارتی و با رویکرد بهینه سازی ابعاد و هزینه و در نظر داشتن طول عمر و دوره بازدهی مفید مبدل های حرارتی بر اساس نوع کاربری محصول از قبیل فشار و دمای کارکرد، میزان خورندگی سیال در گردش ، طول ساعت در سرویس بودن روزانه مواد و متریال متفاوتی را ارایه مینماید

● لوله ها: در بازه مصرف عمومی معمولا از جنس مس آلیاژی با ضخامت های مختلف در سایز های 8/3 ، 8/5 ،4/3

● بفل و ساپورت ها : از جنس هایی همچون PP,PE,UPVC,SS316L,SS304,CU,Galvanaized steel

● تیوب شیت و کاور: عموما کربن استیل و یا استنلس استیل و یا فولاد آلیاژی ( مدیای خاص پتروشیمی و پلنت های نفت وگاز)

● پوسته: عموما کربن استیل و استنلس استیل

● نازل و هدرها: کربن استیل ، چدن داکتیل وفورچ برنجی

● اتصالات: فلنچی ، رزوه ای و کوپلینگی می باشد